česky / english
cyklo

program ME 2013

cyklo

Trasy & profily ME 2013

Aktuality

Rekordní počet startujících na ME

Evropský šampionát v silniční cyklistice, který se pro kategorie U23 mužů, U23 žen ,juniorů a juniorek uskuteční na Moravě 17. - 21. července táhne. Přihlášen je rekordní počet zemí, vedení Evropské cyklistické unie dnes potvrdilo, že se přihlásilo třiatřicet zemí.

více zde

Tisková konference k mistrovství Evropy v silniční cyklistice

Tisková konference k mistrovství Evropy v silniční cyklistice jezdců U23 a juniorů se uskuteční v úterý 16. července od 12:00 v restauraci U medvíků, Na Perštýně 7, Praha 1. Za pořadatele Český svaz cyklistiky budou přítomni mj. prezident ČSC Marián Štetina a ředitel šampionátu Jozef Regec.

Jaroslav Cícha
jaroslav.cicha@seznam.cz
GSM: 602 618 907, 775 887 605

Vážení příznivci cyklistiky,

pořádání mistrovství Evropy do 23 let pouze potvrzuje, že cyklistka má v Olomouci a celém regionu silnou pozici. Není to náhoda. Vedení radnice pravidelně investuje finanční prostředky do výstavby nových cyklostezek pro rekreační sportovce, podporuje úspěšné mládežnické týmy, které získávají medaile na domácích šampionátech. V roce 2011 se u nás konalo republikové mistrovství a přilákalo tisícovky fanoušků. Pořádání evropského šampionátu je odrazem tohoto snažení. Věřím, že čtyři silniční závody na Svatém Kopečku budou tou nejlepší propagací sportu a diváci uvidí atraktivní podívanou.

Snahou každé radnice je získávat pořádání špičkových akcí. O to se snažíme také v Olomouci. Mistrovství Evropy je právě takovým podnikem. Jsem přesvědčený o tom, že v peletonu uvidíme závodníky, kteří za několik let budou sbírat úspěchy na Tour de France a v tu chvíli si připomeneme, že jsme je před časem přivítali v Olomouci.

Myslím si, že takové závody do našeho města patří. Cyklistika je v Olomouci velice populární. Každý den vyráží stovky lidí na kole do jeho okolí za aktivním odpočinkem. Rodiče s dětmi do malebných rovinek Litovelského Pomoraví, ti zdatnější až do podhůří Jeseníků, kde zdolávají náročné horské terény. Už proto věřím, že všechny závody proběhnou v příjemné atmosféře.

Dovolte mi, abych všech závodníkům popřál optimální formu a divákům, kteří budou fandit podél trasy svým favoritům, co největší zážitky.

Martin Novotný, primátor města Olomouce